İçişleri Bakanlığı 'Halk Özel Harekat Derneği' hakkında inceleme başlattı

İçişleri Bakanlığı, Halk Özel Harekâtı Derneği hakkında inceleme başlattı. HÖH Genel Merkezi ise "Memnun olduk, gurur duyduk" diye açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanlığı, genel merkezi Trabzon'da olan Halk Özel Harekâtı Derneği (HÖH) bulunan hakkında inceleme başlattı. 

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Son günlerde hukuk dışı oluşum, yapılanma ve faaliyetlerde bulunduğu yolunda basında haberlere konu olan, 'Halk Özel Harekatı Derneği' hakkında, bakanlığımızca ilgili mevzuat gereğince, gerekli inceleme ve araştırmalar yürütülmektedir."

Ayrıca dernekten farklı olarak kayıtlarda yer almayan ve internet üzerinden yayın yapan "Halk Özel Hareketi Derneği" hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

HÖH'TEN AÇIKLAMA: ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIZ

İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasının ardından genel merkezi Trabzon'da olan Halk Özel Harekât (HÖH) adlı dernek de bir açıklama yaptı.  HÖH Derneği'nin sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı’nın haklarında başlattığı incelemeden memnuniyet duyulduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Hakkımızda başlatılan soruşturmadan duyduğumuz memnuniyeti, siz değerli üye ve takipçilerimiz ile paylaşmak istedik. Duymuş olduğumuz memnuniyet ve haklı gururun sebebi; Derneğimiz alnının akıyla denetlemelerden çıkacağına olan inancımız ve sonrasında üzerimize atılan mesnetsiz iftira ve suçlamalardan da temizlenecek olmamızdır. Plan kuranların en hayırlısı Allah'tır."

'ÜRKÜTÜCÜ İSMİMİZ OLABİLİR'

HÖH Derneği Genel Başkanı Fatih Kaya, bir süre önce yaptığı açıklamada, 'Halk Özel Harekât' diye bir şey olmadığını, Halk Özel Harekât Derneği olduğunu belirterek şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bir operasyonel güçmüşüz gibi algılanmak bizi üzdü. Amacımız 15 Temmuz darbe girişimi sonrası oluşan milli birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmak. 15 Temmuz'u unutturmamak tek amacımız. Ürkütücü ismimiz olabilir ama bizim amacımız budur." (HABER MERKEZİ/DHA)

HÖH Başkanı Fatih Kaya: Suriye'ye gittiğim için pişman değilimHÖH Başkanı Fatih Kaya: Suriye'ye gittiğim için pişman değilim