'Ebru Gündeş'in mallarını evlilik sözleşmesi kurtardı'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dün Rıza Sarraf'ın, kızı Alara ile 22 yakınının mal varlığına el koyulmasına karar verirken eşi Ebru Gündeş'i ise evlilik öncesi yaptığı evlilik sözleşmesi kurtardı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dün ABD'de devam eden davada tanık olarak yer alan Reza Zarrab ve kızı Alara dahil 22 yakınının mal varlıklarına el koydu. Ancak listede Ebru Gündeş'in adı yer almadı. Ebru Gündeş'in isminin bulunmaması ise soru işaretlerine yol açmıştı.

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre; Gündeş'i listede yer almaktan, Zarrab ile evlilikleri öncesi yaptıkları evlilik sözleşmesi kurtardı. Gündeş ve  Zarrab çiftinin evlenmeden önce kendi mal varlıklarını belirten bir liste yaptıkları ve herkesin kendi kazanımı olan mallarının ayrı olduğuna dair sözleşme imzaladıkları anlaşıldı. Çiftin çocukları Alara'nın mal varlığına el koyulması ise Reza Zarrab'ın bazı mallarını kızının üzerine yapmasından kaynaklandığı belirtildi.

Sarraf ailesinin avukatı Şebnem Eriş yaptığı açıklamada, "Çiftin ortak çocukları Alara'nın ismi var. Ebru Gündeş’in önceki güne kadar bir boşanma davası açmadığını biliyoruz. Bize ulaşan bir boşanma başvurusu da yok. Gündeş’in isminin listede olmaması, kızları Alara’nın isminin listede olmasının nedeni bilmiyorum” demişti.