Kurtulmuş: Adalet Kurultayı kamp alanında içki içenler için yasal işlem başlatılacak

Bakan Kurtulmuş, CHP'nin Adalet Kurultayı'nın yapıldığı alanda içki içenlerden hesap sormasını istedi. Kurtulmuş, tarihi belgöde içki içenler için yasal işlem başlatılacağını da açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, CHP'nin düzenlediği Adalet Kurultayı'nın yapıldığı tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki kamp alanında içki içenler hakkında yasal işlem başlatılacağını açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan kurtulmuş, kamp alanında alkol kullanan kişilerden CHP'nin hesap sorması gerektiğini savundu ve şunları söyledi:

"Cumhuriyet Halk Partisi, Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Adalet Kurultayı gerçekleştirmek üzere Bakanlığımıza başvurarak Kocadere Kamp Alanı için izin talebinde bulunmuştur. Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış olan Tarihi Yarımada'ya gerekli hassasiyetin ve saygının gösterilmesi şartıyla kurultayın yapılmasına izin verilmiştir. Bu konudaki tüm sorumluluk varılan yazılı mutabakat gereği CHP tarafından üstlenilmiştir. Ancak ne yazık ki şehitlerimize bizim tekrar tekrar altını çizerek belirttiğimiz hassasiyet gösterilmemiş, alanda kendini bilmez şahıslarca alkol kullanılmış, taşkınlıklar yapılmış ve CHP verdiği taahhüdü yerine getiremediği gibi başta milletimiz olmak üzere birçok ulus için kutsal olan bir şehitliğe saygısızca davranılmasına göz yummuştur."

'AZİZ MİLLETİMİZİ DERİNDEN YARALADI'

Kurtulmuş, açıklamasına şöyle devam etti: "Aziz şehitlerimizin hatıralarının simgesi olan şehitliklerimizin bulunduğu bu alanda içki içilmesi ve taşkınlıkların yapılması şehitlerimizin ruhunu muazzep kılmış, aziz milletimizi de derinden yaralamıştır. Yapılanlar düpedüz şehitlerimize saygısızlık, tarihimize hakaret ve milletimizin değerlerini aşağılamaktır. Bu durumda, CHP yönetiminin taahhütlerine, sorumluluklarına, tarihe ve ecdada sahip çıkarak bu haddini bilmezlerden hesap sormasını ve bu şahıslar hakkında gereğini yapmasını bekliyoruz. Aksi takdirde milletin vicdanında bu rezillikle yer alacak ve hatırlanacaklardır. Ayrıca sorumlular hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını kamuoyuna saygıyla arz ederim." (HABER MERKEZİ)

CHP'den AK Parti'ye 'içki' tepkisiCHP'den AK Parti'ye 'içki' tepkisi

CHP'de alkol ihracıCHP'de alkol ihracı

Etiketler CHP kamp işlem içki yasal