6 milyonu dublör kullanarak çektiler

Bir kamu bankasında uzun süredir hareketsiz duran ‘uyuyan hesap’ları çeken 5 kişi gözaltına alındı. Çete üyelerinin 1 yılda kılıktan kılığa girerek 20 müşterinin hesabından 6 milyon TL’lik para çektiği ve o paralarla lüks otomobil alıp satmaya başladığı ortaya çıktı.  

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube ekiplerine, bir kamu bankasında 20 müşterinin hesaplarından para çekildiği şikayeti geldi. Ekipler şikayet üzerine harekete geçti. Mali polis ekipleri 'uyuyan hesap' olarak adlandırılan ve uzun süredir işlem yapılmayan 20 ayrı müşteriye ait hesaplardan sahte kimlik ve imzalarla 6 milyon TL çekildiğini belirledi.

Gazete Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre, polis, kamu bankasının Kredi Dış Ticaret Operasyon Bürosu’nda çalışan Sadık D. ile bağlantılı olduklarını ve hesap sahipleriyle ilgili kritik bilgileri ondan aldıklarını belirledi. Nisan ayında yapılan ilk operasyonda gözaltına alınan Sadık D. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Araştırmalarına devam eden polis, önceki gün Bakırköy, Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Arnavutköy’de düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda Taner Ü. ve kılık değiştirerek sahte kimliklerle para çeken Güler İ. ile Reşat Ö., Kadir T. ve Sami Ö.'yü gözaltına alındı.

Etiketler para tuzak uyuyan hesap