Gazi Mahallesi'nde vurulan genç toprağa verildi

Gazi Mahallesi'ndeki evinin önünde öldürülen Cihan Dindarik toprağa verildi. Dindarik'in babası Şemsettin Dindarik, oğlunun vurulmadan önce darp edildiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazi Mahallesi'nde iki gün önce öldürülen 22 yaşındaki Cihan Dindarik toprağa verildi. Polis, katilin bulunması için çalışma başlattı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, İstanbul Gazi Mahallesi’nde yaşayan 22 yaşındaki Cihan Dindarik, önceki gece evinin önünde sırtından tek kurşunla vurularak öldürüldü. Dindarik "terör örgütü üyesi olmak" iddiasıyla bir yıl önce tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilmiş, 3 ay önce de tahliye edilmişti.

SIRTINDAN TEK KURŞUNLA VURULDU

Dindarik, önceki gece arkadaşlarıyla birlikte evinden çıktı. Babası Şemsettin Dindarik saat 23.30 gibi gördüğü oğluna otomobilini verdi. Saat 01.00 sıralarında arkadaşı Mazlum Aygün’ü otomobille evine bırakan Cihan Dindarik, daha sonra da ailesinin yaşadığı sokağa geldi.

Bu sırada kimliği belirsiz kişiler Cihan Dindarik’i sırtından tek kurşunla vurdu. Vurulduğu yerden yaklaşık 50 metre kaçan Cihan Dindarik düştüğü yerde hayatını kaybetti.

Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Cihan Dindarik’in cenazesi ailesine teslim edildi. Dindarik için dün öğle vakti evlerinin yakınındaki Hz. Ali Camisi’nde tören düzenlendi. Cihan Dindarik kılınan cenaze namazının ardından Gazi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

'DARP EDİLDİKTEN SONRA ÖLDÜRÜLMÜŞ'

Cihan Dindarik’in babası Şemsettin Dindarik, oğluna öldürülmeden önce işkence yapıldığını iddia etti. Dindarik, “Oğlum kahvenin orada arkadaşlarıyla beraberdi. Ben onları çağırdım. Çok yorgundum. Arabayı verdim. Götür yıkat dedim. Saat 01.00’de eve gelmişti. Evin önünde vurmuşlardı. 50 metre kadar aşağıya gitmiş. Ölmüş. Kimin vurduğunu bilmiyoruz şu anda. Darp edilmiş, sonra tek el arkadan vurmuşlar. Sırtından giren kurşun kalbinden çıkmış” dedi.

Cihan Dindarik’i son gören arkadaşı Mazlum Aygün ise, “Cihan polislerden tehdit alıyordu. Polis, Cihan tutukluyken bile evine operasyon yapmıştı” ifadelerini kullandı.