'Şoförü taciz yüzünden bıçakladım'

Çorlu'da otobüsü şoförü Ferhan Y.'yı bıçakla yaralayan kadın yolcu,' şoförün kızını istismar ettiğini' iddia etti. Şoför Ferhan Y. ise iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DUVAR – Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde dün gece halk otobüsü şoförü Ferhan Y.’yı bıçakla yaralayan kadın yolcunun Türkan A. olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Türkan A., Ferhan Y’i 8 yaşındaki kızını istismar etmekle suçladı. Ferhan Y. ise iddiaların asılsız olduğunu belirterek, ‘Herkes bir iddiada bulunabilir benim bir suçum yok’ dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait 59 ZC 475 plakalı halk otobüsü şoförü Ferhan Y.nin kullandığı araç, yolcuları almak için dün gece Kumyol Caddesi üzerindeki durağa yanaştı. Burada araca binen Türkan A., otobüs hareket edeceği sırada çantasından çıkardığı bıçakla Ferhan Y.yi bıçakladı. Daha sonra ikili arasında çıkan tartışmada genç kadın, “Öldüreceğim seni, sen benim kızımı nasıl taciz edersin?” diye bağırırken, şoför Ferhan Y. ise “Ne tacizi sen manyak mısın?” diye karşılık verdi. Elinden bıçağı alınan Türkan A. ve Ferhan Y., diğer yolcuların araya girmesiyle araçtan indirildi. Olay yerine gelen polis ekiplerince Türkan A. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

‘KIZIMI TACİZ ETTİ’

Kadın polis merkezinde, Ferhan Y.nin 8 yaşındaki kızını taciz ettiği için bıçakladığını söyledi. Gece yarısı alınan ifadesinin ardından Türkan A., serbest bırakıldı. Cumhuriyet Polis Merkezinde ifadesi alınan Ferhan Y., gazetecilere taciz iddialarının asılsız olduğunu söyledi. Halk otobüsünde kameralar olduğunu ve her şeyin oradan görülebileceğini kaydeden Ferhan Y., ‘Türkan A.yı daha önceden tanıdığını ve çantasından kart çıkaracağını zannederken bıçakla saldırdığını’ belirterek, “Herkes bir iddiada bulunabilir benim bir suçum yok ki. Kamera kayıtları var araçta, 7/24 izleniyor zaten. Evet eskiden tanıdığım bir bayandı, bunda kötü bir şey yok. Araçlarda kameralar her şeyi izliyor. Benim suçum varsa şu anda dışarıya çıkartmazlar zaten. Ben çantadan kart çıkartıyor zannettim. Muhatap olmuyorum kimseyle zaten. Onun için bekledim. O sırada bir anda saplayınca bende bıçağı aldım elinden o kadar. İddialar asılsızdır bu da ortaya çıkar zaten” diye konuştu. (TEKİRDAĞ/DHA)