Mehmet Ali Şahin: Kürdistan'ın önünü kesmek için Fırat Kalkanı'nı başlattık

AK Parti milletvekili Mehmet Ali Şahin, Fırat Kalkanı harekâtı hakkında konuştu. Şahin, "Akdeniz'e açılacak bir Kürdistan kurma projeleri var. Fırat Kalkanı operasyonunu bunun önünü kesmek için başlattık" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük'te konuşma yaptı. Şahin, "100 yıl sonra şimdi yeniden İran'daki, Irak'taki, Suriye'deki ve Türkiye'deki Kürtleri içine alacak, bizim sınırımızda Akdeniz'e açılacak bir Kürdistan kurma projeleri var. Fırat Kalkanı operasyonunu bunun önünü kesmek için başlattık" şeklinde konuştu.

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük'te referandum toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Şahin, Suriye'de neredeyse her ülkenin askerinin bulunduğunu söyledi.

'SINIRLAR CETVELLE ÇİZİLDİ'

Osmanlı Devleti'nin son döneminde, sınırların "Batılı emperyalistler" tarafından çizildiğini kaydeden Şahin, 2 hedefin ise gerçekleşemediğini ifade etti. Şahin, şunları söyledi:

"Bunlardan biri büyük Kürdistan'dı biri de büyük Ermenistan'dı, gerçekleştiremediler. 100 yıl sonra şimdi yeniden İran'daki, Irak'taki, Suriye'deki ve Türkiye'deki Kürtleri içine alacak, bizim sınırımızda Akdeniz'e açılacak bir Kürdistan kurma projeleri var. Bunların haritaları falan ortaya çıktı. Biz devlet ve hükümet olarak Fırat Kalkanı operasyonunu niye başlattık biliyor musunuz? Bunun önünü kesmek için başlattık. Bu Fırat'ın batısına geçemesin diye yaptık bütün bunları"

'TÜRKİYE'NİN SAVUNMASI EL BAB'TAN BAŞLIYOR'

Türkiye'nin Suriye topraklarında gözü olmadığını söyleyen Şahin, Türkiye'nin savunmasının El Bab'tan başladığını belirtti. Şahin, Onun için bizim askerimiz orada. O yüzden 70'e yakın şehit verdik. Tam bu noktada Türkiye'de mutlaka güçlü bir yönetimin, istikrarlı bir yönetimin bulunmasına ihtiyaç var" diye konuştu. (KARABÜK/DHA)