Kadir Güntepe için takipsizlik kararı

Eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe hakkında sokağa çıkma yasakları nedeniyle takipsizlik kararı verildi. FETÖ'den tutuklu bulunan Güntepe ile 3 kaymakam hakkında Mezopotamya Hukukçular Derneği suç duyurusunda bulunmuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe'nin de bulunduğu, 3 kaymak hakkında sokağa çıkma yasakları nedeniyle yapılan suç duyurusunda takipsizlik kararı verdi.

Mezopotamya Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukatın, Şırnak'ın Cizre, Silopi ve Beytüşşebap ilçelerinde 2015-2016 yıllarında sokağa çıkma yasağı ilan eden kaymakamlar hakkında, 'insanlığa karşı suç işlemek', 'Anayasa’yı ihlal' ve görevi kötüye kullanmak iddiasıyla yaptıkları suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.

Ferhat Encü: Kadir Güntepe için adil yargılama diliyorumFerhat Encü: Kadir Güntepe için adil yargılama diliyorum

Suç duyurusunu değerlendiren Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe'nin de bulunduğu 3 kaymakam hakkında takipsizlik kararı verdi.

'MEVZUATA AYKIRI DEĞİL'

Takipsizlik kararında, şöyle denildi: "İsmi geçen ilçelerde yaygınlaşan terör olaylarının önlenmesi ve kamu düzeni ile asayişin sağlanması için sokağa çıkma yasakları ilan edilmiştir. Uygulamanın yürürlükte bulunan mevzuata aykırı yönü bulunmamaktadır."

Güntepe'nin ifadesinde iki çelişkiGüntepe'nin ifadesinde iki çelişki

Mezopotamya Hukukçular Derneği karara itiraz edeceklerini açıkladı. (ŞIRNAK/DHA)

Eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe tutuklandıEski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe tutuklandı

HDP'li Encü'ye 'vekil bozuntusu' diyen kaymakam FETÖ'den gözaltındaHDP'li Encü'ye 'vekil bozuntusu' diyen kaymakam FETÖ'den gözaltında