İstanbul Üniversitesi'nde FETÖ operasyonu

İstanbul Üniversitesi’nde FETÖ operasyonu başlatıldı. Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı'nın da aralarında bulunduğu 87 akademisyen ve çalışan hakkında gözaltı kararı var.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Üniversitesi’ne yönelik 12 ayrı ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu düzenlendi. Aralarında Merkez Parti'nin genel başkanının da bulunduğu, profesör, doçent ve yardımcı doçent 87 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

Habertürk'ün haberine göre İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Üniversitesi’nde FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturma başlattı.

87 KİŞİ ARANIYOR

Polis, İstanbul ve 12 ayrı ilde sabahın erken saatlerinde 100 ayrı adrese 87 zanlının yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenledi.

karsli11 Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı

SİYASİ PARTİ LİDERİ VE PROFESÖRLER GÖZALTINA ALINIYOR

Operasyonda, İstanbul Üniversitesi’nde görevli profesör, doçent ve yardımcı doçentlerin gözaltına alınacağı öğrenildi. FETÖ üyesi kişiler tarafından kurulduğu ileri sürülen Merkez Parti Genel Başkanı ve hukuk profesörü Abdurrahim Karslı'nın gözaltı listesinde olduğu belirtiliyor. Ancak hasta olan Karslı'ya gözaltı işlemi uygulanmayacağı öğrenildi.