'Bunu yapanların hiç mi vicdanı yok?'

İzmir'de Karataş ailesinin pazarcılık yaptığı minibüsü içindeki ürünlerle çalınarak, uçurumdan aşağı atıldı. Güzergâh boyunca MOBESE'ler çalışmadığı için zanlılar tespit edilemezken, Bakiye Karataş "Bunların hiç mi vicdanı yok" diye tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir'in Çiğli ilçesinde oturan ve pazarlarda kapalı kasa minibüsüyle giysi satan 48 yaşındaki Bakiye Karataş'ın minibüsü, kimliği belirsiz  kişilerce çalındı. Şüpheliler içerisindeki ürünleri ve bazı parçalarını aldıklarını minibüsü, Tırazlı Köyü'ndeki 40 metrelik uçurumdan yuvarlayıp kaçtı. Minibüsü kullanılamaz halde gören Bakiye Karataş gözyaşlarını tutamayıp, "Ben ona zarar gelmemesi için gözüm gibi bakıyordum. Bunu yapanların hiç mi vicdanı yok" dedi.

16 yıldır semt pazarlarında kadın kıyafetleri satarak geçimini sağlayan 3 çocuk annesi Bakiye Karataş'ın eşi Veli Karataş, 12 yıldır kullandıkları 35 KNU 12 plakalı minibüsü, 1 Aralık Perşembe günü Anadolu Caddesi Egekent girişindeki Büyükşehir Belediyesi'ne ait ücretsiz park yerine bıraktı. Aynı gün saat 19.00 sıralarında minibüsü park ettiği yerden alıp evine gitmek isteyen belediyeden emekli 50 yaşındaki Veli Karataş, aracı yerinde göremedi.

Karataş çifti bunun üzerine polise minibüsün çalındığı şikayetinde bulundu. Karabağlar İlçe Jandarma Karakolu görevlileri, çalınan minibüsü o gece yarısı Karabağlar İlçesine bağlı Tırazlı Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda, 40 metrelik uçuruma yuvarlanmış halde buldu. Aracın plakalarının ve şanzımanının da söküldüğü anlaşıldı.

'ÜRÜNLERİ KREDİYLE ALMIŞTIM'

Tek geçim kaynaklarının çalınarak, uçurumdan atılmasına tepki gösteren Bakiye Karataş, tepkisini şöyle dile getirdi: "Ben bunu haketmedim. Bu minibüs benim 12 yıldır ekmek teknem. Ben ona kıyamıyordum, 'Düldülüm' diye seviyordum. Bizler bu kişilerle aynı havayı soluyoruz. Emniyet Müdürü'ne buradan çağrı yapıyorum, 'Bu hırsızları' bulun. İçerisinde 15 bin liralık malım vardı, onu da çalmışlar. Ürünleri kredi çekerek aldım. Ben şimdi bu borcu nasıl ödeyeceğim. Bu araba 50 kilometre öteden buraya kadar getirildi. Çalındığı yerde bulunan MOBESE kamerası çalışmıyormuş. Çok rahat bir şekilde aracı buraya kadar getirmişler. Hırsızlar minibüsün plakalarını da çalmış. Ya bu kişiler arabayı başka amaçla çalmış olsalardı?"

minibus

Jandarmanın parmak izi çalışmasının ardından, 40 metrelik uçurumda ormanlık alanda yan yatmış halde duran minibüs, çekici tarafından güçlükle bulunduğu yerden düz alana çekildi.

(İZMİR-DHA)