Genelkurmay'dan 15 Temmuz vurgulu Gaziantep açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri, saldırıyı lanetledi; hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Açıklamada 15 Temmuz vurgusu da vardı.

DUVAR – Genelkurmay Başkanlığı, Gaziantep’te bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada “Gözü dönmüş caniler; milletimizin sahip olduğu 18 Mart, 15 Temmuz ruhunu asla yok edemeyecekler” ifadesi dikkat çekti.

TSK’nın internet sitesinde yayınlanan açıklama şöyle:

“Masum insanlarımızı en mutlu günlerinde, düğünlerinde dahi katletmekten çekinmeyen gözü dönmüş caniler; asil milletimizin birliğini, beraberliğini, dayanışmasını ve sahip olduğu 18 Mart, 15 Temmuz ruhunu asla yok edemeyeceklerdir.

Ülkemizin ve milletimizin gücüne ve geleceğine karşı terörü son bir çare olarak kullananlar layık oldukları cezayı alanda ve yargıda aldılar, alacaklardır.

Türk Silahlı Kuvvetleri, bu bilinçle tüm terör örgütlerine ve her türlü tehdit ve tehlikeye karşı masum tek bir vatandaşımızın dahi kılına zarar vermeden, milletimizin ve devletimizin emrinde; jandarma, polis ve korucularımızla omuz omuza mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürmektedir.

20 Ağustos 2016 Cumartesi günü Gaziantep’te meydana gelen hunhar ve alçak terör saldırısını şiddetle lanetliyor; bu saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve kahraman ve fedakâr milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”