Hüseyin Aygün: Mesut İlkbahar'ı asker vurdu

Tunceli'nin Hozat'ta iki ateş arasında kalarak öldüğü söylenen 27 yaşındaki Mesut İlkbahar'ın, askerin açtığı ateşle öldüğü iddia edildi. Ailenin avukatı eski milletvekili Hüseyin Aygün, "Mesut İlkbahar, aracı hedef alınarak vurulmuş" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tunceli'nin Hozat ilçesi Dalören jandarma Karakolu'na dün sabah saat 08.00 sıralarında PKK'lılar ve 3 silahlı sol örgütten oluşan Halkların Birleşik Devrimci Hareketi (HBDH) tarafından saldırı düzünlendi. Saldırı sırasında denetimli serbestlik için babası Alişan İlkbahar ile birlikte karakola imza vermeye giden Mesut İlkbahar, kurşunların isabet etmesi sonucu öldü. İlkbahar'ın, iki ateş arasında kalarak öldüğü öne sürüldü.

CHP Tunceli eski milletvekili ve ailenin avukatı Hüseyin Aygün, yaptığı incelemeler sonucu Mesut İlkbahar'ın Dalören karakolunda görevli askerlerin açtığı ateşle öldüğünü iddia etti. Karakol'a düzenlenen saldırı ve Mesut İlkbahar'ın ölüm olayını soruşturan Hozat Cumhuriyet Savcısı Aykut Çelik ile görüştüğünü ve Mesut İlkbahar'ın otopsisine de girdiğini belirten Avukat Hüseyin Aygün, Mesut İlkbahar'ın yanında babası Alişan olduğu halde aracıyla karakola gittiği sırada karakola 250 metre kala askerlerin anons yaparak "karakola bombalı saldırı yapacaklar" dediğini ve bu nedenle de karakoldan araca ateş açıldığını söyledi.

'TÜM TANIKLAR DİNLENSİN' ÇAĞRISI

Aygün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı: "Araç ile karakol arasındaki mesafe 250 metre civarında, dolayısıyla o mesafeden aracın vurulması 'durdurma' değil, araç içindekilerin hedef alındığını gösteriyor.  250 metre mesafeden bir araç bomba patlatsa bile karakola hiç bir zarar veremez. Savcıya düşen şimdi tüm tanıkları dinlemek ve o karakolda görevli askerlere, özetle ateş açan personele dava açmak."

(DHA)