Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı okulların açılış tarihine dair açıklamada bulundu. İnternette dolaşan ertelenme haberi doğru değil!

Milli Eğitim Bakanlığınca 19 Eylül 2016 olarak belirlenen açılış tarihinin 3 Ekim’e ertelendiğine dair bazı iddiaların internette oldukça fazla yayılmasının ardından Bakanlıktan açıklama geldi. Bakanlık, resmi internet sayfası meb.gov.tr’den yaptığı açıklama ile yeni eğitim öğretim yılının 19 Eylül’de açılacağını, internette dolaşan haberlerin doğru olmadığını belirtti.

mebacıklama

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, yeni eğitim öğretim yılı açılışı ile ilgili açıklaması şöyle:

Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği