Eğitim-Sen: 4 üyemiz muhalif sendikacı diye açığa alındı

Adana'da Eğitim-Sen'li 4 öğretmen, darbe soruşturmaları kapsamında açığa alındı. İlkokul öğretmeni Seçil Sönmez, "Hiçbir örgütle, cemaatle ilişkimiz olması mümkün değil" dedi.

DUVAR – Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, “Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)” nedeniyle yürütülen soruşturmalar kapsamında 4 üyelerinin, aile ve fikir yapısı uyuşmadığı halde görevden uzaklaştırıldığını savundu.

Darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmaların çok dikkatli yapılması gerektiğini belirten Ahmet Karagöz bunun bir ‘cadı avına dönüşmemesi’ gerektiğini belirtti. Karagöz, “Hiçbir şekilde FETÖ/PDY ile ilişkisi olmayacak olan, yıllardır sendikamızın üyesi olan mücadele arkadaşlarımız da bir bir görevden uzaklaştırılmaya başlandı. Adana’da 4 arkadaşımız, gerekli görülen lüzum üzerine; yani Devlet Memurları Kanunu’nun 137’nci ve 138’nci maddeleri dayandırılarak açığa alındı. Siyasal iktidar bu soruşturmaları çok iyi yapıp bu yapıya dahil olanların üzerine gitmelidir” dedi.

UZAKLAŞTIRILAN ÖĞRETMEN: EN KISA ZAMANDA GÖREVİME DÖNMEK İSTİYORUM

Gönül Ferhat Baykara İlkokulu’nda görevli sınıf öğretmeni Seçil Sönmez de, “Benim tüm ailem çağdaştır. Hiçbir örgütle, cemaatle ilişkimiz olması mümkün değil. Ama buna rağmen bağlı bulunduğum sendikanın muhalif duruşu nedeniyle görevden uzaklaştırıldığımı düşünüyorum. Bu araştırılması durumunda görülecektir. Ben çağdaş bir Türk öğretmeniyim. En kısa zamanda görevime dönmek istiyorum” diye konuştu. (ADANA/DHA)