Rektörün koruması polise ateş açtı

İstanbul Ticaret Üniversitesi rektörü ve eski Başbakan yardımcısı gözaltına alınmak istenirken koruması polise ateş açtı.

DUVAR – İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin rektörü ve eski Başbakan yardımcısı Prof. Dr. Nazım Ekren gözaltına alındı. Ekren’in koruma polisi, kendini gözaltına almaya gelen meslektaşlarına ateş açtı.

Üniversitedeki hareketlilik, rektör Nazım Ekren’in polis koruması, onu gözaltına almak üzere üniversite binasına gelen polislere ateş açmasıyla başladı. Bunun üzerine gözaltı işlemi yapan polisler de ateşle karşılık verdi. Polis koruma, özel harekat polislerinin olay yerine gelmesinin ardından teslim oldu.

sutluce2

AK Parti’den 22. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Ekren, 60. Hükümet’te Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yapmıştı.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörlüğü, sabah saatlerinde yaşanan olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren’in koruma polisi sabah saatlerinde Sütlüce yerleşkemizden emniyet güçleri tarafından gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltı sırasında rektörümüzün koruma polisi havaya ateş açmış ancak sonrasında polis tarafından göz altına alınmıştır. Konunun ve olayın rektörümüz Prof. Dr. Nazım Ekren ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır” denildi.