Orgeneral Akın Öztürk gözaltındayken açıklama yaptı

eski Hava Kuvvetleri Komutan Orgeneral Akın Öztürk, gözaltından yakınları aracılığıyla yaptığı açıklamada, darbe girişimiyle ilgisinin olmadığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Darbe girişimini organize eden ekip başında olduğu öne sürülen eski Hava Kuvvetleri Komutan Orgeneral Akın Öztürk, gözaltındayken Genelkurmay Başkanı Orgneral Hulusi Akar'a mesaj gönderdi.

Ankara’da gözaltında bulunduğu bildirilen Yüksek Askeri Şura üyesi Orgeneral Akın Öztürk, yakınları aracılığıyla yaptığı açıklama şöyle:

“Yüksek Askerî Şura üyesi olarak milletinin emrinde olan ben Hava Orgeneral Akın Öztürk; kalkışma başladıktan itibaren kısa süre içerisinde bulundukları yere ulaşarak sürekli bir şekilde Sayın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte hareket ettim ve yanında bulundum. Milletimizi ve demokrasimizi hedef alan bu darbe girişiminin hiçbir aşamasında yer almadığım gibi, ülkemiz açısından en az zararla atlatılabilmesi için elimden geleni yaptım. Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin Ünal’ın isteği üzerine faillerle bizzat münazara ederek bir an önce hatalarından dönmeleri için gayret sarf ettim.” (DHA/ANKARA)