Alperen Ocakları: Askıya aldık!

Alperen Ocakları, LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne izin verilmeyeceğini duyuran valiliğe teşekkür etti.

DUVAR – Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, tehditleri sonrasında yasaklanan yürüyüşe dair açıklama yaptı. Mican, valiliğin tutumu karşısında “eylem kararlarını askıya aldıklarını” söyledi.

Bir grup Alperen Ocakları üyesiyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Mican, önceki açıklamaları nedeniyle baskılara maruz kaldıklarını belirtti. Mican şöşye konuştu: “Türk-İslam medeniyeti ile yoğrulmuş ve halkının yüzde 99’u Müslüman olan bu ülkede, ahlaksızlığın sınırsızlaştığı söz konusu iğrenç organizasyonun tertip edileceği yürüyüşe karşı olduğumuzu ve tepkimizi yaptığımız açıklamalarla dile getirmiştik. Basın açıklaması yaptığımız saatten bu yana, kökü ve temeli ahlaksızlığın harman olduğu yabancı yerlere dayanan Türk ve İslam düşmanı bir takım güruh ve siyasiler tarafından medya vasıtasıyla baskı ve yıldırma saldırıları yapıldı. Fakat, tüm bu baskı ve tehditlere rağmen, bir an olsun değerlerimizden ve Müslüman Türk milletinin sesi olmaktan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.”

“ÇABALAR KARŞILIĞINI BULDU”

Vakıflarının gösterdiği “çaba ve gayretlerinin” sonucunda valililiğin yürüyüşü yasakladığını söyleyen Mican, bunun “toplumda oluşan infial ve tepkiyi bir nebze olsun dindirdiğini” ifade etti.

Mircan sözlerini şöyle sürdürdü: “Alperen Ocakları olarak böyle bir ahlaksız yürüyüşe izin vermediği için İstanbul Valimiz Sayın Vasip Şahin’e şahsım ve tüm camiam adına çok teşekkür eder, saygı ve şükranlarımı sunarım. Biz de milli reflekslerimiz çerçevesinde aldığımız eylem kararını askıya almış bulunmaktayız. Ancak hadisenin tekerrür etmemesi noktasındaki hassasiyetimiz devam etmektedir. Özellikle bu ahlaksız olaya göstermiş olduğumuz tepkiden dolayı bizleri destekleyen sivil toplum kuruluşlarına, medya ve yayın kuruluşlarına, ülkemizin her yerinden arayarak ve koşarak yanımıza gelen veya sosyal medya aracılığıyla destek olan tüm halkımıza sevgi saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” (DHA)