Gazeteci Pehlivan: Emre Olur, 'Sedat Peker Dubaili yetkililer tarafından konutundan alındı' dedi

Gazeteci Barış Pehlivan, Sedat Peker'in en yakınındaki isimlerden Emre Olur'un "Dubaili yetkililer tarafından kendisi konutundan alınmış durumda. Bir görüşme gerçekleştiriliyor" dediğini aktardı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Devlet-mafya ilişkisine ilişkin iddialar ve itirafların yer aldığı videolar yayınlayarak gündeme oturan ve organize suç örgütü liderliğinden hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker'in yakalandığı iddiaları ortaya atıldı. Basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur'un, Peker'in Dubaili yetkililerle görüşme yaptığını söylediği belirtildi.

Hafta içinde ve pazar günü yayınlayacağını duyurduğu videoları erteleyen Peker'le ilgili gün içinde 'yakalandı' iddiaları sosyal medyada dolaştı. Twitter'daki Amygdala Society adlı hesaptan "Sedat Peker bugün 06:50’de MİT operasyonu ile yakalandı" iddiası dolaşıma girdi. İddialar üzerine Halk TV'de akşam yapılan 'Açıkça' programında gazeteci Barış Pehlivan, Emre Olur'dan aldığı bilgileri aktardı.

'BANA KALIRSA BU BİR GÖZALTIDIR'

Pehlivan şunları söyledi: "İddia bir sosyal medya hesabında özellikle gündeme getirildi. O iddia yayılmaya başlandığı andan itibaren, yani Peker'in bir operasyon sonucu yakalandığı iddiası gündeme geldiğinden beri ben de kaynaklarıma soruyorum. Uluslararası bir operasyon yapılması gerekiyor. İlk edindiğim bilgi, Türk güvenliğinin peşinde olduğu ve yakalanmasına ramak kaldığına dairdi. Daha sonrasında Peker'e yakın olduğu bilinen bazı isimler var, örnek veriyorum Emre Olur. Özelliği ne? Peker'le ilişkisini saklamayan hatta kendisini basın danışmanı gibi lanse eden, en son Süleyman Özışık'ın Peker'le ilişkisine dair videoları paylaşan bir isim. İlk ulaştığımda şöyle bir iddiada bulundu. Doğruluğu teyit edilmemiş bir iddia. İlk iddiası şuydu, 'Ben geceden beri iletişim halinde değilim. Ulaşmaya çalışıyorum.' Daha sonraki görüşmede ise şöyle bir bilgi verdi. Bu da bir iddiadır. Dedi ki 'Ben nerede olduğuna dair bilgi sahibi oldum. Dubaili yetkililer tarafından kendisi konutundan alınmış durumda. Bir görüşme gerçekleştiriliyor. Hala o görüşmede. Konuttakiler de tam olarak nerede olduğunu bilmiyor. Yanında telefonu yok. Paylaşım yapamıyor'. Ancak ben 'Bu bir gözaltı demektir' dedim. Gözaltı olmadığı iddiasında. 'Davet' kelimesini kullanıyor. Bana kalırsa bu bir gözaltıdır. Gözaltında olmadığını iddia ediyor. Türk yetkililerin devrede olmadığını iddia ediyor. Özetle şu an Türk yetkililer tarafından bir operasyona uğramadığını ama Dubaili yetkililer tarafından bir görüşme yapıldığı iddiasını benimle paylaştı. Peker'in avukatı Ayhan Sağıroğlu Halk TV'ye konuştu. Yakalandı iddiasının doğru olmadığı iddiasını dile getirdiler. Ellerinde öyle bir bilgi olmadığını belirttiler."

VİDEOLARI ERTELEMİŞTİ

Sedat Peker, önce Arnavutluk ve Karadağ'a çıkmış ve Berat Albayrak'ı suçlamıştı. Daha sonra Dubai'ye geçtiği belirtilen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Korkut Eken, Mehmet Ağar, AK Parti Milletvekili Tolga Ağar, eski başbakan Binali Yıldırım ve oğlu Erkam Yıldırım ile gazeteciler Hadi Özışık, Süleyman Özışık, Veyis Ateş'in e aralarında bulunduğu birçok isimle ilgili videolar yayınlayan Sedat Peker zaman zaman yer değiştirmek zorunda kaldığını da anlatmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili de video yayınlayacağını duyuran ancak AB Başkanı Joe Biden ile görüşmesinin sonrasına ertelediğini söyleyen Peker, son olarak söz verdiği 10. videoyu yayınlayamamıştı. (HABER MERKEZİ)