Fehmi Öztürk, 'Bir Annenin Sonatı' kısa filmiyle Altın Portakal'da

Yönetmen Fehmi Öztürk, “Bir Annenin Sonatı” kısa filmiyle 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışacak. Filmin başrollerinde Hatice Aslan ve Nesrin Cavadzade yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - “Free Fun” isimli ilk kısa metraj filmiyle ulusal ve uluslararası film festivallerinde yarışan, sırasıyla İlişki Durumu Karışık, Gülümse Yeter, Bizim Hikaye ve Yasak Elma dizilerinde ikinci yönetmen olarak çalışan ve Çatı Katı Aşk dizisinin yönetmenliğini yapan Fehmi Öztürk, çekimlerini kısa süre önce tamamladığı “Bir Annenin Sonatı” kısa filmiyle 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışacak.

“Bir Annenin Sonatı”, dünya prömiyerini 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’nda yapacak. Yarışmada yer alan 12 film arasında kendine yer bulan Bir Annenin Sonatı, yönetmenin aile üçlemesinin ikinci filmi olma özelliğini taşıyor. Başrollerinde Hatice Aslan ve Nesrin Cavadzade’nin yer aldığı film, her zamanki gibi problemli bir gün geçiren anne ve kızı arasındaki sürece odaklanıyor.

Senaristliğini, yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği ilk kısa filmi Free Fun’ı da Kasım 2019’da çeken Fehmi Öztürk, filmiyle uzun bir festival yolculuğuna çıktı. Yönetmenin ilk kısa filmi, dünya prömiyerini Mart ayında gerçekleştirilen ve Washington’un en eski bağımsız film festivali olan 21. D.C. Independent Film Festivali’nde yapmıştı. Başrollerinde Mustafa Kınalı, Tuvana Türkay, Serdal Ay, Hazal Benli, Gülbin Dolmaç ve John Rey’in yer aldığı Free Fun, ulusal ve uluslararası arenada birçok film festivaline katılıp ödüllerle döndü. Öztürk’ün aile üçlemesinin ilk halkası olan film, “Oyun insanının gerçeği midir, yoksa gerçek insanın oyunu mudur?” sorusuna cevap arıyor.

Yönetmenin aile üçlemesinin son halkası olan “Gayrı-resmi Bir Ailenin Pek Müşterek Hikayesi” filminin ise fon bulma çalışmaları devam ediyor . (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)