Eric Clapton’ın yasakları eleştiren şarkısı gündem oldu

Son dönemde aşı karşıtı şarkılar kaydeden ve sokağa çıkma yasakları ve kısıtlama kararlarını eleştiren Eric Clapton’ın yeni şarkısı kısa bir sürede gündem oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eric Clapton’ın geçen hafta yayınladığı “This Has Gotta Stop” (Bu Artık Bitmeli) isimli şarkısı dinleyicileri arasında tartışma yarattı. Şarkıda, “Ben artık bu saçmalığı kaldıramayacağım/ Çok ileri gitti/ Benim ruhumu almak istiyorsun/ Gelip kapımı kırman gerek” denilirken şarkının devamında ise, “Bir şeylerin yanlış olduğunu biliyorum/ Yasaları yıkmaya başladığın/ Ellerimi hareket ettiremiyorum/ Ter içinde kalıyorum” deniliyor.

Şarkının doğrudan sokağa çıkma kısıtlamaları ve aşılara karşı olup olmadığına dair bir açıklama yapılmazken, Clapton geçen ay “aşı pasaportu zorunluluğu” getiren konser alanlarında konser vermeyeceğini söylemişti.

Clapton ayrıca Covid-19 aşısı olduktan sonra yan etkilerin çok ciddi olduğunu ve ikinci dozdan sonra elleri ve ayaklarında hissizlik meydana geldiğini öne sürmüştü.

Clapton’ın dinleyicileri ise ünlü müzisyenin bu konudaki şarkısını eleştirdi. Bazı dinleyicileri Eric Clapton’ın İngiliz hükümetinin aşı pasaportu zorunluluğu kararını eleştirmesinin yanlış olduğunu söyledi. Sosyal medyada yazan diğer Clapton dinleyicileri ise ünlü sanatçıya destek verdi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)