Erhan Usta: Hem durgunluk hem de enflasyon var

Konya ziyaretinde ekonomideki gelişmeleri değerlendiren İYİ Partili Erhan Usta, “Şu anda durgunluk içerisinde enflasyon yaşanıyor. Esnaf, asgari ücretli, emekli, memur, çiftçi herkes mağdur” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Konya'nın Seydişehir ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Erhan Usta, ilk olarak İYİ Parti İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz Dönderici ve yönetimiyle bir araya geldi.

Partililerden halkın sorunlarını tespit etmeleri için sahada olmalarını isteyen Usta, “Şu anda durgunluk içerisinde enflasyon yaşanıyor. Hem durgunluk var hem de enflasyon var. Alım gücünü bitiriyor, esnafımız eziliyor. Bunun kimseye faydası yok. Esnaf, asgari ücretli, emekli, memur, çiftçi herkes mağdur olur” diye konuştu.

Çiftçinin maliyetlerdeki artış nedeniyle ekim yapamadığını belirten Usta, “Çiftçi şu an gübre atamıyor. Son 15 yılda ekilemeyen alanımız 42 milyon dekar alan. Maliyet karşılanmadığı için kimse ekim yapmıyor." diye konuştu.

'FEZLEKEYE EVET DİYECEĞİZ'

Cuma namazını Türbe Camisi'nde kılan Usta, burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Usta ve beraberindekiler, daha sonra ilçe esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Esnaftan Kemal Akkoyun, “Recep Tayyip Erdoğan yıkılsın diye, PKK ile birlikte olmanıza gönlüm hiç rahat değil. Ben olduğuna kanaat getiriyorum zaten. Ondan söylüyorum. Ne güzel gelmişsiniz. Sizi yakalamışım. Ben istediğim kadar bağırayım, kimse beni duymaz. Bu sıkıntıları alın siz yukarıya iletin. 'HDP'nin olduğu yerde biz kesinlikle bulunmayız' derseniz o zaman inanırım” dedi.

Erhan Usta ise “Şundan dolayı ben sizin iş birliği yaptığınızı düşünüyorum, diye bir örnek gösterin. Örnek vermeden varsayımlar üzerinden hareket etmek olmuyor. Bize örnek verin 'Şunu HDP ile yaptınız, onlarla birliktesiniz' diye. Neyimizi düzeltirsek biz sizdeki bu kanaatinizi yıkarız. Bizim temas ve bir ilişkimiz yok. Fezlekeye 'evet' diyeceğiz. 'HDP'nin yeri PKK'dır' diyoruz” yanıtını verdi. (KONYA/AA)