Eniştesini öldürüp 27 yıl yatan kişi eşini öldürüp kaçtı

Mardin'de eniştesini öldürdüğü için 27 yıl hapis yatan ve bir yıl önce şartlı tahliye edilen Abdulkadir Pulent, eşi Emine Pulent'i üzüm bağında öldürüp kaçtı.

Cinayet şüphelisi Abdulkadir Pulent'i yakalamak için özel ekip oluşturuldu.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mardin'in Savur ilçesinde eniştesini öldürdüğü için 27 yıl cezaevinde kalan ve bir yıl önce şartlı tahliye edilen Abdulkadir Pulent (62), eşi Emine Pulent'i (61) götürdüğü üzüm bağında öldürüp kaçtı. Pulent'in yakalanması için özel ekip kuruldu.

Olay, önceki gün öğle saatlerinde kırsal İçören Mahallesi’nde meydana geldi. Abdulkadir Pulent, eşi Emine Pulent'i köyün dışındaki, kendilerine ait olan üzüm bağına götürdü. Pulent, burada tartıştığı eşi Emine Pulent'i öldürdü. Emine Pulent'in cenazesi, yapılan incelemenin ardından Mardin Devlet Hastanesi'nin morguna götürüldü. Buradaki otopsinin ardından yakınlarının teslim aldığı Pulent'in cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi.

Olayın ardından kaçan Abdulkadir Pulent'in daha önce de amcasının oğlu olan eniştesi Şeyhmus Pulent'i tartışmada öldürdüğü belirtildi. Adam öldürme suçundan 30 yıl ceza alan Pulent'in korona virüsü tedbirleri kapsamında bir yıl önce şartlı tahliye edildiği ve psikolojik tedavi gördüğü bildirildi. Jandarma, Pulent'in yakalanması için özel ekip kurdu. (DHA)