Enes Kara'nın babası: Oğlumu ölüme ateist arkadaşları sürükledi

Cemaat yurdunda gördüğü baskılar sonucu yaşamına son veren Enes Kara'nın babası Mehmet Kara, "Evladımı ölüme sürükleyen cemaat değil, etrafındaki ateist arkadaşları oldu” dedi.

Enes Kara, Defne Apartmanı'nın 6'ıncı katında kalıyordu.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Elazığ’da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara, kaldığı binanın yedinci katından atlayarak yaşamına son verdi. Enes Kara ölmeden önce çektiği videoda cemaat yurdunda gördüğü baskılardan, ailesiyle yaşadığı sorunlardan ve gelecek kaygılarından söz etti. Enes Kara'nın ölümünün ardından babası Mehmet Kara, oğlunun ölümü üzerinden cemaate saldırıldığını söylemişti.

Son olarak Yeni Akit'e konuşan baba Kara oğlunun ölümünde cemaatin değil, etrafındaki ateist arkadaşlarının etkili olduğunu öne sürdü. 

BABA KARA: 28 YILDIR RİSALE-İ NUR OKUYORUM

Mehmet Kara, “Ben 28 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Çevremde hiç böyle bir olay görmedim. Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin kitaplarında intihara teşvik edici, insanı hayattan soğutan, yaşama şevkini kıran tek bir cümleyle karşılaşamazsınız. Biz bu tefsir kitaplarından ‘her şeyi güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayattan lezzet alır’ sözü ile hayatı güzel yaşamayı öğrendik” dedi.  Kara, “Çocuğumun iman zayıflığını fark ediyordum ama ateist olduğunu çektiği video ile öğrendim. Evladım Enes’i manevi boşluğa sürükleyen cemaat değil, ateist arkadaşları oldu” ifadelerini kullandı.

Mehmet Kara, şöyle devam etti: “Ben çocuğumun 20 yaşına kadar her türlü ihtiyacını karşılayarak ona hizmet ettim. Hiçbir zaman baskıcı olmadık ama tavsiyelerimiz oldu. Ona namaz kılmasını tavsiye etmek bir baskı değildir. Bir Müslüman çocuğunun her iki alemde de mutlu olmasını ister. Hem dünyada iyi bir mesleği olsun, rahat yaşasın, hem ahiretini kazansın istemiştik.” “Benim cemaatten hiçbir şikayetim yok” diyen baba Kara şunları kaydetti: “Keşke çocuğum cemaatçi olsaydı. İslamiyeti kalben kabul etseydi, zaten bizim dinimiz intiharı yasaklamıştır. Çocuğum maalesef bunu kalben kabul etmemiş. Ateist arkadaşlarından etkilenmiş. Telefon bağımlılığı da vardı. Bu, şu anda maalesef bütün gençlerin sorunu.”

Mehmet Kara, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz şu anda evladımızın acısını yaşıyoruz. Bazı medya kuruluşlarının yazıp çizdikleri de acımızı ikiye katlıyor. Her anne-baba evladının vefatına üzülür ama bu üzüntünün yanında aile değerlerimize ve inançlarımıza saldırının olması bizi daha da perişan etti.”