Enes Kara'nın intiharı öncesi çektiği videoya yayın yasağı getirildi

Kaldığı cemaat yurdunda yaşamına son veren tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın intiharından önce çektiği videoya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın talebiyle yayın yasağı getirildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Elazığ'da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın intiharından önce çekipsosyal medya hesabından yayınladığı video için mahkeme yayın yasağı kararı aldı. 

Yasağı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Elazığ’da intihar eden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın intiharından önce çektiği videonun sosyal medya ve internet sitelerinde paylaşılması üzerine, çocukların ve gençlerin ruh sağlığının korunması amacıyla Bakanlığımızca yasal girişimde bulunulmuştur. Yasal mevzuat uyarınca çocukların ruh sağlığını bozabilecek, şiddete ve intihara yönlendirebilecek, intiharı özendirebilecek söz konusu videoyu içeren paylaşımların yayından kaldırılması ve erişimin engellenmesi Ankara 8. Sulh Ceza Hâkimliğinden talep edilmiştir. Talebimiz mahkeme tarafından kabul edilmiştir.” (HABER MERKEZİ)