'Çakma çanta' tartışması: Macron'a gollük pas olmuş

Hürriyet yazarı Hande Fırat, Emine Erdoğan’ın 'imitasyon' çantalar kullandığını yazdı. Yazıya sosyal medyada çeşitli tepkiler gelirken Evrensel gazetesi yazarı Ender İmrek'in yargılandığı dava hatırlatıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hürriyet yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın tartışma konusu olan çantaları hakkında yazdı. Fırat, Erdoğan'ın orijinal markalar yerine 'imitasyon' çantalar kullandığını söyledi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı "Emine Hanım’ın bir çantası var. Onu da sarayın bahçesinde yaksın" sözlerini ve Erdoğan'ın "Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma. Yakılacak çantaları arıyorsan sizde çok" yanıtını hatırlatan Fırat, "Kaynaklarımdan bu konuda edindiğim bilgiler, sıfır atık projesine öncülük eden Emine Erdoğan’ın bu hassasiyetini çanta başta olmak üzere aksesuvarlarında da sürdürdüğünü gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Fırat, “kendisine aktarılan bilgilere göre” konuyla ilgili şunları yazdı:

"Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor. Tercihi daha çok geri dönüşüme imkân veren maddelerden çanta ve aksesuvarlar."

'MACRON'A GOLLÜK ORTA OLMUŞ'

Fırat'ın yazısı sosyal medyada da tartışma yarattı. Sosyal medya kullanıcıları Emine Erdoğan'ın 50 bin dolarlık çanta kullandığı şeklinde bir ifadenin de yer aldığı yazısı nedeniyle “güzel vasıf atfetmeyerek hakaret” suçlamasıyla yargılanan Evrensel gazetesi yazarı Ender İmrek'in davasını hatırlattı.

Gelen tepkilerden bazıları şöyle:


TARTIŞMAYI ERDOĞAN'IN BOYKOT ÇAĞRISI BAŞLATMIŞTI

Fransa ile devam eden gerilim sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkenin mallarına boykot çağrısı yapmıştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu da Emine Erdoğan'ın Fransa kökenli Hermes marka çantasını hatırlatarak, "Emine Hanım çantasını sarayın bahçesinde yaksın" demişti. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun bu ifadelerine sert tepki göstermiş ve "Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş. Eşimle ilgili değil. Sen ne biçim siyasetçisin ya? Sen zeka yoksunu bir adamsın. CHP'li kardeşlerime söylüyorum. Bu adamı görün. Ülke için bir sıkıntı bu. Benimle ilgili konuş, siyasetçi arkadaşlarımla ilgili konuş" demişti. (HABER MERKEZİ)