Lady Gaga'ya siber saldırı: 42 milyon dolar istediler

Hukuk şirketi hacklendi: Hackerler Gaga'nın bilgileri karşılığında 42 milyon dolar istedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Lady Gaga'nın da içinde bulunduğu pek çok ismin hukuk şirketi geçen hafta hacklendi ve Nicki Minaj, Madonno ve Christina Aguilera gibi isimlerin özel bilgileri ele geçirildi. Hackleyen kişiler şimdi de, Gaga'nın bilgileri karşılığında 42 milyon dolar fidye istedi.

Sözcü'nün haberine göre geçen hafta, Gaga’nın da bağlı bulunduğu, Mariah Carey, Christina Aguilera, Bruce Springsteen ve Nicki Minaj’ın avukatlık hizmetlerini yapan şirketin bilgisayarından ünlü isimlerin özel bilgileri çalınmıştı. Bir grup bilgisayar korsanının Amerikalı hukuk şirketi Grubman Shire Meiselas & Sacks’a düzenlediği siber saldırı sonucu çalınan bilgiler arasında sözleşmeler, gizlilik anlaşmaları, e-mail adresleri, telefon numaraları ve özel yazışmalar yer alıyordu.

Hackerlar saldırı sonrası yeni bir hamle yaptı ve Lady Gaga’nın 756 GB’lık verileri karşılığı tam olarak 42 milyon dolar fidye istedi. Gaga'nın avukatları bunu ödemeyi reddedince verinin 2.4 GB internete yayıldı ve sözleşmeleri, canlı performansları ve işbirliği yaptığı bir takım şeyler sızdırıldı.