Ermenistan'da Soykırım anması iptal edildi

Ermenistan'da Soykırımın yıl dönümünde 24 Nisan'da düzenlenmesi planlanan yürüyüş ve törenler korona virüsü salgını nedeniyle iptal edildi. Başkent Erivan'daki Ermeni Soykırımı anıtının da 25 Nisan'a kadar ziyaretçilere kapatılacağı açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ermenistan'da her yıl 24 Nisan'da düzenlenen Soykırım anması korona virüsü salgını nedeniyle iptal edildi. Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, Ermeni Soykırımı'nın yıl dönümünde düzenlenecek yürüyüş ve anma törenlerinin halk sağlığı ve güvenliği için iptal edildiği ancak başka şekillerde tören düzenleneceği ifade edildi.

EVLERDE IŞIKLAR KAPATIALCAK

Hükümet sözcüsü Eduard Agajanyan, başkent Erivan ve diğer büyükşehirlerde, 23 Nisan'da saat 21.00'de kilise çanlarının çalınacağını ve sokak lambalarının karartılacağını söyledi. Agajanyan, "Vatandaşlarımızdan da evlerinin ışıklarını kapatmalarını isteyeceğiz" dedi.

SOYKIRIM ANITI ZİYARETÇİLERE KAPATILDI

Polis yetkilileri, Erivan'da Soykırım anıtının ziyaretçilere kapatıldığını duyurdu. Yetkililer, salgın nedeniyle 24 Nisan'da anıtı ziyaret etmek isteyenlere izin verilemeyeceğini ve anıtın 25 Nisan'a kadar kapalı kalacağını açıkladı.

Açıklamada, "Kuralların ihlal edilmesi halinde yasal yollara başvurulacaktır. Sevgili vatandaşlarımızdan salgının ortasında geri dönüşü olmayacak sonuçlardan kaçınmak için bu kararı anlayışla karşılamalarını bekliyoruz" denildi. (DIŞ HABERLER)