ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği yakınına füze atıldı

Irak'ta ABD Büyükelçiliği yakınına füze atıldı. ABD askerlerinin kaldığı Beled Üssü'ne de füzeli saldırı düzenlendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Irak'ın başkenti Bağdat'taki ABD Büyükelçiliği yakınına füzeli saldırı düzenlendi.

Anadolu Ajansı'nın Irak güvenlik kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Bağdat Yeşil Bölge'de bulunan ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği yakınına, 2 adet füze atıldı. Saldırının kim tarafından yapıldığına dair bilgi verilmedi. Saldırı sonrası ABD Büyükelçiliği'nde uyarı sirenlerinin çaldığı da belirtildi.

Yeşil Bölge'nin trafiğe açık olan kapıları güvenlik güçleri tarafından kapatıldı.

Öte yandan Salahaddin vilayetinde ABD güçlerinin kaldığı ve ülkenin en büyük askeri üssü olan Beled Üssü'ne de füzeli saldırı düzenlendi.

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre, saldırılarda ölen olmadı.

ABD'nin Irak'ta milis gücü Haşdi Şabi içerisinde yer alan Ketaib Hizbullah'a ait hedeflere saldırı düzenlemesini protesto eden Iraklılar, ABD'nin Bağdat Büyükelçiği'nin basmıştı. Yaşananlardan İran'ı sorumlu tutan ABD ise İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü'nün komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi yöneticisi Ebu Mehdi El Mühendis'i öldürmüştü.

Bağdat'taki elçilik baskını: Trump İran'ı suçladıBağdat'taki elçilik baskını: Trump İran'ı suçladı

Bağdat'taki saldırıda Kasım Süleymani öldürüldüBağdat'taki saldırıda Kasım Süleymani öldürüldü

Kasım Süleymani kimdir? Ülkesinde 'İran'ın kılıcı', Batı'da 'Hayalet General'Kasım Süleymani kimdir? Ülkesinde 'İran'ın kılıcı', Batı'da 'Hayalet General'

Irak hükümeti, ABD'nin ülkedeki çalışmalarını sınırlandırma kararı aldıIrak hükümeti, ABD'nin ülkedeki çalışmalarını sınırlandırma kararı aldı