Trump'tan Conan'a plaket ve madalya

IŞİD lideri Bağdadi'nin öldürüldüğü operasyonda yaralanan 'Conan' adlı köpeğe Beyaz Saray'da plaket ve madalya veren ABD Başkanı Trump, "Conan şu anda dünyanın en ünlü köpeği. O, Bağdadi operasyonu esnasında neler olduğunu biliyordu" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD Başkanı Donald Trump, IŞİD elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürüldüğü operasyonda yaralanan "Conan" adlı köpeğe Beyaz Saray'da plaket ve madalya verdi.

Donald Trump, eşi Melania Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Bağdadi operasyonunda yer alan Conan ile Beyaz Saray'ın bahçesinde kameraların karşısına çıktı. Conan'a operasyondaki katkılarından dolayı bir plaket ve madalya verdiklerini belirten Trump, "Conan şu anda dünyanın en ünlü köpeği. O, Bağdadi operasyonu esnasında neler olduğunu biliyordu" dedi. Trump, "kahraman" olarak söz ettiği Conan'ın operasyonda aldığı yaraların iyileştiğini ve "işinin başına döndüğünü" söyledi. Trump ayrıca, Bağdadi operasyonuna katılan özel kuvvet askerleri ile de Beyaz Saray'da bir araya geldiklerini açıkladı.

Bağdadi, ABD Özel Kuvvetleri'nin sekiz helikopterle İdlib'in kuzeyinde düzenlediği operasyonda öldürülmüştü. Trump, 27 Ekim'de yaptığı basın toplantısında, Bağdadi'nin, bulunduğu evin altındaki ucu kapalı tünellerden birine girdikten sonra üzerindeki intihar yeleğini patlatarak yanındaki üç çocukla öldüğünü açıklamıştı. Trump, daha önce Conan'a madalya taktığını gösteren ve fotomontaj olduğu anlaşılan paylaşımda bulunmuş, bu fotoğraf sosyal medyada mizah konusu olmuştu. (WASHINGTON /AA)

Etiketler Trump Bağdadi conan