200'den fazla kadına cinsel saldırıdan suçlanan medyum yargılanacak

Brezilya'da içine giren 30 doktorun ruhunun ve başka varlıkların gücüyle hastalıkları iyileştirdiğini iddia eden ve 200'den fazla kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Joao Teixeira de Faria hakim karşısına çıkacak.
Joao Teixeira de Faria pop yıldızlarını ve cumhurbaşkanlarını 'tedavi etmişti'...

DUVAR – Brezilya’da ‘ruhani yetenekleriyle şifa dağıttığını’ söyleyen dünyaca ünlü medyum Joao Teixeira de Faria, aralarında kızının da bulunduğu 200’den fazla kadının şikayeti üzerine ‘tecavüz ve taciz’ suçlamasıyla yargılanacak.

İçine 30 doktorun ruhunun ve başka varlıklarının girdiğini ve hastalarını kendisinin değil bunların iyileştirdiğini söyleyen “Tanrı’nın Eli” lakaplı Faria, 2013’te Oprah Winfrey’nin programına çıktıktan sonra uluslararası üne kavuşmuş, pop yıldızları hatta Brezilya cumhurbaşkanlarını ‘tedavi etmişti’.

40 yıldan uzun bir süredir medyumluk yapan Faria, kanser dahil her türlü hastalığı tedavi ettiğini iddia ediyor. 17 Aralık’ta gözaltına alınan Faria’nın “kliniğinin” bulunduğu Abadiana’daki bir mahkeme, dört kadın adına yapılan dava başvurusunu kabul etti. Savcılar, Faria’nın bu kadınlardan ikisine cinsel saldırıda bulunduğunu söylüyor.

Dünya genelinde binlerce müridi bulunan Faria hakkındaki ilk suçlama, Hollandalı korograf Zahira Maus tarafından yapılmıştı. TV Globo’nun programında konuşan Maus, Faria’nın kendisine tecavüz ettiğini söylemişti. (BBC Türkçe)