Canlı yayın Putin'e de sürprizmiş!

Tahran'da İdlib'deki durumla ilgili, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katılımıyla yapılan üçlü zirve canlı yayınlanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrasında, Kremlin'in de canlı yayından haberi olmadığı ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İran'ın başkenti Tahran'da İdlib'deki durumla ilgili, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katılımıyla yapılan üçlü zirveye, zirvenin canlı yayınlanması ve Erdoğan'ın 'ateşkes' itirazı dikkat çekmişti.

Kameralar önünde yaşanan 'ateşkes' itirazı sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüş yolculuğunda gazetecilere yaptığı açıklamada zirvenin canlı yayınlanacağı konusunda bilgileri olmadığını söylemişti. Konuyla ilgili benzer bir açıklama da Kremlin'den geldi. Kremlin Sözcüsü Dimitry Peskov tarafından yapılan açıklamada, 'Görüşmelerde sadece açılış konuşmaları açık bir şekilde yapılacaktı. Ancak belli ki İranlı meslektaşlarımız başka bir karar aldı' ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tahran dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, 'Canlı yayınlanacağından haberimiz yoktu. Ama hayırlısı olmuş, isabet olmuş' ifadelerine yer verildi. (Kaynak: Habertürk)