IŞİD Dünya Kupası'nı tehdit etti

IŞİD Rusya'yı Dünya Kupasında silahlı saldırılar yapmakla tehdit etti. Tehdit afişlerinde Messi'nin de görseli bulunuyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - IŞİD, gelecek yaz Rusya’da oynanacak olan Dünya Kupası’nda silahlı saldırı  saldırısı yapmakla tehdit eden ve Lionel Messi’nin kullanıldığı bir afiş yayınladı.

Terör faaliyetlerini gözlemleyen SITE’a göre IŞİD yanlısı medya grubu Wafa tarafından yayınlanan afişte Barcelona’da oynayan ünlü futbolcu Lionel Messi, demir parmaklıkların arkasında kan ağlıyor ve afiş üzerinde “Sözlüğünde kaybetmek sözlüğünde bir devletle savaşıyorsunuz” sözleri yer alıyor.

IŞİD AFİŞ YAYINLAMAYA DEVAM EDİYOR

Yine aynı medya grubunun yayınladığı başka bir afişte ise New York’taki One Worldwide Plaza gökdeleni, kanlı bir satır ve bir silahlı IŞİD militanı bulunuyor. Bu afişte ise “Yakında. Sadece terör. Saldırılarınızın cezasını kendi topraklarınızda ödeyeceksiniz” yazıyor.

IŞİD, geçen günlerde de, bir futbol sahası ile bomba ve silahlı bir teröristin bulunduğu bir afiş yayınlamış, daha önce de Rusya’daki turnuvada saldırı yapacaklarına dair tehdit içeren görseller paylaşmıştı.

2018 FIFA Dünya Kupası maçları Haziran ve Temmuz aylarında Rusya genelinde 11 şehirde oynanacak. (DHA)