Dr. Fincancı'nın yanıtı: Gündemimiz kaybettiğimiz meslektaşlarımız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği TTB Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı, “Bizim gündemimizde değil, biz meslektaşlarımızı kaybediyoruz. Bir haftadır 7 sağlık çalışanını kaybettik, gündemimiz bu” dedi. Fincancı korona virüsü nedeniyle ölen Aydın Tabip Odası (ATO) Başkanı Esat Ülkü'nün cenaze törenine katıldı.

Şebnem Korur Fincancı, Esat Ülkü'nün cenaze törenine katıldı. Fotoğraf. MA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında "Terörle ilişkili" diyerek hedef gösterdiği Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, korona virüsü nedeniyle vefate eden Aydın Tabip Odası (ATO) Başkanı Esat Ülkü'nün cenaze törenine katıldı.

Törende Fincancı, “Yitirilen her insan ile ülke kaybediyor. Her gün bir sağlık çalışanı yitiriyoruz bu salgından neden? Çünkü hakikati bilme hakkımız elimizden alınıyor. Gerçek sayıları bilmiyoruz, yeterli test yapılmadığı için bulaştıran insanların aramızda gezmesini engelleyemiyoruz. Çok değerli bir ağabeyimizi kaybettik. Yalnızca bir hekim değil, sanatçı, yalnız bir hekim değil, baba-eş. Ne büyük özverileri ile kurulan hayatlar ve bugün biz bu acıyı yaşıyoruz. Onun ışığı yolumuzu aydınlatacak” diye konuştu.
 
Fincancı daha sonra Erdoğan'ın sözlerine ilişkin soru üzerine, “Bizim gündemimizde değil, biz meslektaşlarımızı kaybediyoruz. Bir haftadır 7 sağlık çalışanını kaybettik gündemimiz bu” dedi. (MA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR