Dardanel, tepki çeken cinsiyetçi makarna paylaşımını sildi

Kıraç'ın Milli Takım için yazdığı "Sen de askersin" şarkısıyla ilgili tartışma sürerken, Dardanel'in yaptığı cinsiyetçi 'makarna' paylaşımı tepki topladı. Şirket daha sonra paylaşımı sildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Türkiye A Milli Futbol takımı, UEFA EURO 2020 grup maçlarında bu akşam İtalya'yla karşılaşacak. Ancak turnuva başlamadan Türkiye'de 'militarizm' ve 'cinsiyetçilik' tartışması başladı. 

Şarkıcı Kıraç, Milli Takım için yaptığı şarkıdaki "Kana – kan, dişe – diş dağ gibiyiz biz. Tarihlerden fışkıran kaplanlarız biz, hep onurlu, hep cesur tüm hikayemiz. Ay yıldızlı bayrağın neferleriyiz… Sen de askersin, sen de Mehmet'sin kalbinde, en derinde hissedeceksin…" sözleri, birçok sosyal medya kullanıcısının tepkisini çekti.

Tartışma sürerken tartışma yaratan bir paylaşım da ton balığı konservesi üreticisi Dardanel'den geldi. Firma sosyal medya hesabından ton balıklı makarna fotoğrafı paylaşıp "bu akşam makarnaya koyuyoruz' notu düştü. 

Bu paylaşıma birçok sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Ardından şirket Instagram hesabından yaptığı paylaşımı sildi. 

Firma daha sonra aynı hesaptan yine futbol görselli bir paylaşım yaparak "Tüm ürünlerde yüzde 25 indirim" yaptığını duyurdu. 

(HABER MERKEZİ)