Çorum'da korona virüsü vakaları 11.5 kat arttı

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 2 Mart'ta başlayan kontrollü normalleşme döneminden bu yana kentte Covid-19 vaka sayısının 11.5 kat arttığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

ÇORUM - Türkiye genelinde 2 Mart'ta geçilen 'kontrollü normalleşme' sürecinde korona virüsü vakalarında yüksek artış görülen illerden biri de Çorum. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, kaymakam ve belediye başkanına Covid-19 salgınıyla mücadelede belirlenen tedbirlerin hassasiyetle uygulamaları uyarısında bulundu.

corum
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi

 

Çiftçi, "Mart ayının başı itibarıyla Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre 100 binde 28 olan vaka sayısı, günümüz itibarıyla 100 binde 302'ye ilerlemiştir. Oranlama yapıldığında mart başından bugüne kadar vaka sayılarının 11,5 kat arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sadece ilimizde değil, bölgemizde değil, tüm Türkiye çapında artış söz konusu. Dolayısıyla bu konuya tekrar dikkati çekmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
Konuya gereken hassasiyetin göstermelerini isteyen Çiftçi, denetimlere ara verilmeden devam edilmesi, karantina ve izolasyon tedbirlerine özen gösterilmesi gerektiğini belirtti.

 
Etiketler çorum korona covid-19