Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: Su vermiyorum demedim ki

Mültecilere karşı ırkçı söylemlerde bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Başkan, "Görüşlerim partiyi bağlamaz" dedi. Özcan, genel merkezden de destek gördüğünü söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bolu'da yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağına açıklayarak gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben göçmen düşmanı değilim. Benim anlatmaya çalışmamın nedeni Türkiye bunu tartışmalı” dedi. Irkçı açıklamalarına devam eden Özcan, "Ben 'Su vermiyorum' demiyorum ki. Ben sadece 'Benim vatandaşımdan daha fazla ücret ödeyeceksin' diyorum. Bu da benim hakkım" şeklinde konuştu.

'PARTİ GENEL MERKEZİNDEN DESTEK GELDİ'

Açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmediğini söyleyen Özcan, parti genel merkezinden destek geldiğini söyledi. Belediye başkanı seçildikten sonra üyesi olduğu CHP rozetini çıkardığını söyleyen Özcan, partisinden kendisine yönelik eleştiriler için de “Benin sözlerim partiyi bağlamaz” dedi.

Cumhuriyet gazetesinden İlayda Kaya'ya konuşan Özcan şunları söyledi: "Meclisin bir devlet politikası oluşturması lazım. Gerekirse ‘göçmenler kalsın mı gitsin mi’ diye halka soralım. Referandum sandığı koyalım ve halk karar versin. Ben cevabı biliyorum ama farklı cevap bekleyenlerin yürekleri yetiyorsa, sandığı koysun” diye konuştu.

Özcan, göçmenlere yardımı kestiği için daha önce hakkında başlatılan soruşturmanın da takipsizlikle sonuçlandığını açıkladı.