İmamoğlu'ndan Tanju Özcan'a tepki: Kabul etmiyorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, göçmen karşıtı tavrıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a tepki gösterdi: "O tür söylemleri kabul etmiyorum."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, göçmenlere verilecek suyun 10 kat pahalı olacağını söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'la ilgili bir soruyu yanıtladı. DW Türkçe muhabirine konuşan İmamoğlu Tanju Özcan'a ilişkin olarak "O tür söylemleri kabul etmiyorum" ifadesini kullandı. 

İstanbul'daki göçmenlere ilişkin olarak BM ile işbirliği yaptıklarını söyleyen İmamoğlu, "Kaç milyon insana hizmet veriyoruz? Ulaşımla ilgili 15 milyon küsur, artı yolcusu, artı turisti diyoruz ama diğer rakamlara baktığınızda iki milyona doğru giden sığınmacı, mülteci ya da vatandaş olmuş olanlar gibi bazı yeni sayıları üstüne koyduğunuzda biz belki 18-19 milyona hizmet ediyoruz" dedi. 

İmamoğlu, “Türkiye’de ne yazık ki durdurulamayan bir akım var. 5-6 milyon rakamlarına doğru gittiği tahmin edilen bir süreç var. Bu artık demografinin tümden değişimine giden bir altlık oluşturuyor. Bütün bunların temelden ele alınacağı bir dönemi oturup konuşmak zorundayız" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)