Bolu Belediye Başkanı Özcan hakkında soruşturma başlatıldı

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, kentteki mültecilerin fatura ve vergilerine 10 kat zam yapacağını söyleyen ve "Dahasını da yapacağım" diyen Bolu Belediye Başkanı Özcan hakkında soruşturma başlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kentte yaşayan mültecilerin su faturalarını ve katı atık vergisini 10 kat artıracağını söyleyen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında "görevi kötüye kullanma" ve "nefret ve ayrımcılık" suçlarından soruşturma başlatıldı. 

Soruşturmayı başlatan Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Özcan hakkında yapılan suç duyurularına ilişkin dilekçelerin işleme konduğu öğrenildi.

Ne olmuştu?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte yaşayan mültecilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıkladı. Özcan "Gitsinler istiyoruz. Gönderelim gitsin" derken, tepkiler üzerine yeni bir açıklama daha yaptı ve "Geri adım atmayacağım fazlasını da yapacağım" diye konuştu.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise "Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır" dedi. 

Sonrasında Özcan'la ilgili Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu. (AA)