Boğaziçili öğrencilerden Melih Bulu'ya karşı Onur Yürüyüşü

Boğaziçili öğrenciler ve öğretim üyeleri AK Partili Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasına karşı başlattıkları protesto eylemlerini sürdürüyor. Bugün gerçekleştirilen eylemlerde öğretim üyeleri Güney Kampüs'te bir araya gelerek rektörlük binasına arkalarını döndü, öğrenciler "Onur Yürüyüşü" gerçekleştirdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Boğaziçili Üniversitesi'nde öğrenciler ve öğretim üyelerinin AK Partili Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasına karşı başlattıkları protesto eylemleri sürüyor.  

"Kayyum rektör istemiyoruz" diyen Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri, bugün de sabah saatlerinde Güney Kampüs'te bir araya gelerek rektörlük binasına arkalarını döndü.

Boğaziçili öğrenciler de öğlen kampüsteki nöbetlerine başladı. Öğrenciler daha sonra "Onur Yürüyüşü" adını verdikleri eylemlerini gerçekleştirdiler. Öğrenciler yürüyüş sırasında, "Transfobik rektör istemiyoruz, homofobik rektör istemiyoruz" şeklinde sloganlar attı.
'KAYYUMŞAH ŞARKISINI SÖYLEDİLER'

Öğrenciler, Sibel Can'ın 'Padişah' şarkısının sözlerini uyarladıkları 'Kayyumşah' şarkısını söyledi. Şarkıda şu sözler yer aldı:

"Üstüme gelme madilerim,
Beni temsil edemez bilirim
Kayyumdan rektör olamaz
Seni bir eylemle rezil ederim

Korkmuyorum sana direnmeye ben,
İnatçıyım, derdim çok/Atanmış çok seçilmiş yok
Dostum çok hiç vazgeçmem yok
Ah ne zaman, istifan ne zaman
Neler çektik atanmıştan/kayyumlardan
Sen mi yaman biz mi yaman?

Bu devirde kimse sultan değil
Hükümdar değil bezirgan değil
Bu kadar güvenme hiç kendine
Kimse şah değil padişah değil." 

(HABER MERKEZİ)