Boğaziçi yönetimi, Can Candan’ın söyleşisini 'Kampüse girişi yasak' diyerek iptal etti

Boğaziçi'nde atanmış Rektör Naci İnci yönetimi, üniversitenin 14 yıllık hocası Can Candan'ın kampüste yapacağı sinema söyleşisini son anda iptal etti. Yönetim, kendi koyduğu yasağı gerekçe gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Boğaziçi Üniversitesi'nde atanmış rektöre karşı protestolar sürerken, dün kampüse polis sokan okul yönetimi bir yasak kararı daha aldı. 

Rektör Naci İnci'nin henüz vekilken dersini kaldırdığı, sonra da kampüse girişini güvenlik görevlilerine verdiği talimatla yasakladığı Boğaziçi Üniversitesi akademisyeni ve belgesel sinemacı Can Candan’ın katılacağı söyleşi iptal edildi. 

Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü (BÜSK) 25 Ekim'de kampüste düzenleneceği duyurulan “Can Candan ile Belgesel Macerası” adlı söyleşinin, atanmış yönetim tarafından iptal edildiğini sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklama ile duyurdu.


BÜSK, yönetimin daha önce gerekli tüm izinleri aldıkları etkinliğin iptal edildiği kararını kendilerine, 22 Ekim Cuma günü Güney Kampüs'te yaşanan gözaltılar sonra akşam saatlerinde bildirildiğini ve gerekçe olarak da Candan’ın kampüse girişinin yasak olmasının gösterildiğini açıkladı.

'BENİ ÖĞRENCİLERİMDEN KİMSE AYIRAMAZ'

Can Candan, sosyal medya hesabından iptal kararına tepki gösterdi: "Ben de bu keyfi, hukuksuz ve hak ihlali içeren kararı kabul etmiyorum! @UniBogazici beni öğrencilerimden kimse ayıramaz! #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz

(HABER MERKEZİ)