Boğaziçi'ndeki yeni intihal skandalı haberlerine 'kişilik hakları' gerekçesiyle erişim yasağı

Boğaziçi'nin atanmış eski Rektörü Bulu'nun ardından İnci döneminde de göreve devam eden Genel Sekreter Malkoç'un intihal yaptığına ilişkin haberlere, 'Kişilik hakları' gerekçesiyle yasak getirildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Boğaziçi Üniversitesi'nin atanmış rektörü Naci İnci'nin görevlendirdiği Genel Sekreter Nedim Malkoç'un intihal yaptığının ortaya çıkması da sansüre konu oldu. 

İfade Özgürlüğü Derneği'nin çalışması olan EngelliWeb, Nedim Malkoç'un intihal yaptığına ilişkin haberlerin, 'kişilik hakları' gerekçesiyle mahkeme kararıyla engellendiğini duyurdu.

EngelliWeb'in sosyal medya hesabından karara ilişkin şu paylaşım yapıldı: "Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreteri Nedim Malkoç'un intihal yaptığı iddiasıyla ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul 4. SCH'nin 22 Ekim 2021 tarih ve 2021/5283 sayılı kararı ile erişime engellendi."

Erişim engeli getirilen içerikler arasında Sözcü Yazarı Erdoğan Aktaş'ın "Boğaziçi'nde yine intihal skandalı!" yazısı ile Cumhuriyet'in "Boğaziçi'nde bir intihal daha" ve Medyatava'nın "Boğaziçi Üniversitesi'nde yine skandal... Üniversitenin Genel Sekreteri Nedim Malkoç'a intihal suçlaması" başlıklı haberleri yer aldı. (HABER MERKEZİ)