Boğaziçi Üniversitesi'ne iki rektör yardımcısı atandı

12 Eylül askeri darbesinden sonra Boğaziçi Üniversitesi'ne dışarıdan atanan ilk rektör olmasından dolayı haftalardır protesto edilen Melih Bulu'nun yardımcılıkları için 5 haftalık arayış sonrası iki isim belirlendi: Gürkan Kumbaroğlu ve Mehmet Naci İnci.

1 Ocak'ta rektör olarak atanan Melih Bulu.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör yardımcılığı görevine Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu ve Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı.

Cumhurbaşkanı kararıyla 1 Ocak'ta Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'nun danışmanlığına getirileceği duyurulan Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Aygören görevi kabul etmeyeceğini duyurmuştu.

ATAMALAR YAPILDI

Rektör yardımcılığı içinse daha önce Kumbaroğlu'nun ismi kamuoyuna yansımıştı. Enerji piyasaları üzerine çalışmaları bulunan Kumbaroğlu, IAEE Türkiye temsilciliği olan Enerji Ekonomisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürüyor.

Naci İnci ise Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nün 2014-2018 döneminde bölüm başkanlığını yaptı. İnci'nin üniversite-sanayi ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmaları bulunuyor. (HABER MERKEZİ)