Beşiktaş'tan Çakar ve Kütahyalı'ya tepki: Beyaz TV kulübe alınmayacak

Beşiktaş Kulübü, Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında Beşiktaş Teknik Direktörü Önder Karaveli hakkındaki sözleri nedeniyle Ahmet Çakar ve Rasim Ozan Kütahyalı hakkında açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında Fenerbahçe, Beşiktaş'la 2-2 berabere kaldı. Maçın ardından Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında Beşiktaş Teknik Direktörü Önder Karaveli hakkında yorum yapan Ahmet Çakar ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın sözleri tepki çekti.

Ahmet Çakar'ın “Nişantaşı’nda ünlü kadınların moda tasarımcısı gibi konuşuyorsun hocam” yorumuna Rasim Ozan Kütahyalı, “yumuşak mı diyorsun” şeklinde bir cevap verdi. Beşiktaş Kulübü'nden konuya dair yapılan açıklama şöyle:

"Dün akşam bir televizyon kanalında Beşiktaşımızın kıymetli hocası Sayın Önder Karaveli hakkında yapılan akıldan, izandan ve ahlaktan uzak yorumların kabul edilmesi mümkün değildir.

Bir süre önce Boşnak vatandaşlarımız için sarf ettiği sözler hâlâ hafızalarda canlılığını koruyan bu müptezel ve ekürisi hakkında tüm yasal işlemler başlatılacaktır. Bu süreçte, müptezel ve ekürisine yönelik olarak hiçbir Beşiktaşlının sözel ve fiziksel tepki vermemesi son derece önemlidir.

Sporun paydaşları ve halkımızın vicdanında mahkum olan bu asalaklara yasal merciler tarafından gerekli cezaların verileceği de mutlaktır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak adı geçen kanalın tüm akreditasyonlarını iptal etmiş bulunmaktayız.

Kanal ile bağlantılı hiç kimse bundan böyle tesislerimize ve etkinliklerimize hiçbir şekilde alınmayacaktır.

Sporun paydaşları olan tüm taraftarların takım farkı gözetmeksizin bu müptezel ve ekürisi ile onlara yer veren kanala itibar etmeyeceğinden, sporun paydaşı olan başta futbol ve diğer spor dallarındaki sporcu teknik adam ve idarecilerin söz konusu müptezel ve ekürisi ile bahsi geçen kanaldan uzak duracağından, sporun paydaşı ve reklam verenlerin “reklamın iyisi kötüsü olmaz” mantığında davranmayacağından, kötü insanlar, kötü programlar ve kötü kanallarla arasına mesafe koyacağından şüphemiz bulunmamaktadır.

Sorun sadece Beşiktaş ve spor paydaşlarının değil tüm faziletli insanların sorunudur." (HABER MERKEZİ)