Başarır: 'Mafya liderleri ile dans eden siyasilere soruşturma açılmıyor' diyen hakim açığa alındı

CHP'li Ali Mahir Başarır, bir uyuşturucu davasında "Mafya liderleri ile dans eden siyasilere soruşturma bile açılmıyor" ifadesini kullanan Alanya Hakimi Ali Dursun Turan'ın açığa alındığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sedat Peker'in açıklamalarıyla mafya-siyasetçi ilişkisi tartışılırken, bir uyuşturucu davasında buna ilişkin yorum yapınca sürgüne gönderilen Alanya Hakimi Ali Ddursun Turan'ın şimdi de açığa alındığı ortaya çıktı.

CHP milletvekili Ali Mahir Başarır, "Mafya liderleri ile dans eden siyasilere soruşturma bile açılmıyor” diyen Alanya Hâkimi Ali Dursun Turan'un açığa alındığını duyurdu. Başarır Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Mafya liderleri ile dans eden siyasilere soruşturma bile açılmıyor' diyen Alanya Hakimi Ali Dursun Turan Siirt’e atandıktan sonra şimdi de açığa alındı! Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edenlere soruşturma açılmazken, yargı mensupları açığa alınıyor! İşte ileri demokrasi!" ifadesini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Hakim Turan, Alanya’da 26 Mayıs'ta sonuçlanan bir uyuşturucu davasında sanığa verilen cezanın yüksek olduğunu belirterek karara muhalif kalmıştı. Turan “Her ne kadar sanık uyuşturucu madde ticareti suçundan yargılansa da mafya liderleri ile dans eden bir takım siyasilerin yakınlarının adı uyuşturucu iddialarına karışırken ve haklarında soruşturma dahi açılmazken daha az suç işleyen sanıklara daha ağır cezalar verilmesi adalet anlayışımla bağdaşmadığından sayın çoğunluğun görüşüne katılmıyorum” ifadelerini kullanmış, bir gün sonra açıklanan adli yargı kararnamesi ile Siirt’e atanmıştı. (HABER MERKEZİ)