Aleyna Tilki: Covid-19 testlerine nasıl güveneceğiz?

Şarkıcı Aleyna Tilki, aynı gün içinde yaptırdığı iki korona virüsü testinden birinin sonucunun pozitif, diğerinin ise negatif çıktığını açıkladı. Tilki, "Bu testlere nasıl güveneceğiz biz?" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Korona virüsü salgınında hem yeni vaka hem de can kaybı sayısında tırmanış sürüyor. Son olarak şarkıcı Aleyna Tilki, Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. Ancak Tilki, aynı gün yaptırdığı başka bir testten sonra ise sonucun negatif olduğunu öğrendi.

Sosyal medya hesabından duruma tepki gösteren Tilki, "Bu testlere nasıl güveneceğiz biz?" dedi.

'SAÇMA BİR HATA VAR BU TESTLERDE'

Tilki şunları yazdı: "12 gündür evden çıkmadım tedbir olsun diye. Yaptırdığım sürüntü testi POZİTİF aynı gün birkaç saat sonra tekrar yaptırdığım kan ve sürüntü testim bu sefer NEGATİF..? Aradan 12 gün geçti, bir semptomum bile olmadı. Bu testlere nasıl güveneceğiz biz? Tüm dünyada yapılan tüm testler bence yüzde 50 yanlış! Bu yüzden negatif çıkan negatif olduğuna güvenmesin! Saçma bir hata var bu testlerde. Yanımdaki insanlar da bir negatif bir pozitif bir negatif çıkıp durdu... Aynı gün hem de... Bunları bize açıklarsanız seviniriz..."