Alexandria Ocasio-Cortez, cinsel saldırıya uğradığını açıkladı

ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokrat üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, Instagram hesabından yaptığı canlı yayında cinsel saldırıya uğradığını açıkladı. ABD'de 6 Ocak'ta düzenlenen Kongre baskınının travmayı tetiklediğini ifade eden Ocasio-Cortez, "Hayatımdaki pek çok insanla bunu paylaşmadım. Ancak travma, travmayı şiddetlendiriyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD'de Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Partili üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, cinsel saldırıya uğradığını açıkladı. Instagram hesabından yaptığı canlı yayın sırasında 6 Ocak'ta Donald Trump destekçilerinin düzenlediği Kongre baskınını anlatan Ocasio-Cortez, daha önce cinsel saldırıya uğradığını söyledi ve "Hayatımdaki pek çok insanla bunu paylaşmadım. Ancak travma, travmayı şiddetlendiriyor" ifadelerini kullandı. 

'HAYATIM BOYUNCA HİÇ BU KADAR SESSİZ OLMAMIŞTIM'

Kongre baskınının ardından birçok kez 'hayatından endişe ettiğini' dile getiren Ocasio-Cortez, yaşadıklarının travmayı tetiklediğini ifade etti. Birçok Kongre üyesinin, saldırının ardından kendisine 'hayatına devam etmesi gerektiğini' söylediğini aktaran Ocasio-Cortez, 6 Ocak'ta Trump taraftarlarının binaya girdiği sırada ofisindeki banyoda saklandığını söyledi ve yaşadıklarını şöyle anlattı: "Ofise döndüğüm sırada, ofise açılan tüm kapılarda şiddetli sesler duydum. Sanki biri kapıyı kırmaya çalışıyordu. Kimse kendini tanıtmıyordu ve kim olduklarını söylemiyorlardı. Daha sonra 'O nerede, o nerede' diye bağırışlar duymaya başladım. Hayatım boyunca bu kadar sessiz olmamıştım. Nefesimi tuttum. Bu, her şeyin bittiğini sandığım andı." 

'BU BÜYÜK BİR ADIM'

Cinsel saldırıya uğradığını açıklamanın 'büyük bir adım olduğunu' ifade eden Ocasio-Cortez, sözlerine şöyle devam etti: "Herhangi bir travmaya maruz kalanlar için bunun farkına varmak ve bunu kabul etmek zaten çok büyük bir adım. Özellikle de, insanların sizi sürekli bu konuda yalan söylemekle suçladığı bir dünyada. Yaşadıklarınızın yanında bir de size inanmayan, sizi alenen aşağılamaya veya utandırmaya çalışan insanların da yarattığı bir travma var." (DIŞ HABERLER)