Akşener'den Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için açıklama: Sakıncası yok

Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığına adaylığını koyabileceği açıklamasını değerlendiren Meral Akşener, 'bir sakınca yok' dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Partisinin grup toplantısı çıkışında gazetecilere açıklamalar bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağına yönelik sorusuna "Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok" cevabını verdi.

'BENDEN ADAYLIK AÇIKLAMASI DUYDUNUZ MU?'

Akşener, "Sizin de gönlünüz adaylıktan yanaydı" şeklindeki bir soruya ise şu yanıtı verdi:

"Bugüne kadar ben öyle bir şey demedim. Duydunuz mu ağzımdan? Biz, millete odaklı bir çalışma yapıyoruz. Milletin dertlerini dinliyoruz, kamuoyunun gündemine getiriyoruz. En önemlisi de 20 Ocak 2020'den beri geziyorum. Bu çalışmayı yaparken şahsıma, partime veya benim herhangi hayalime yönelik ki Türkiye'den başka bir hayalim yok onu da net bir şekilde söyleyeyim, en küçücük bir toz zerresi kadar bir şey yapmıyoruz. Yani esnaf, vatandaş, işsiz genç özne. Dolayısıyla vatandaşımız da bunu gördü. Seçime çok zaman var, o zaman neler olur hep birlikte görürüz. Hayrıhi ve şerrihi min Allahu teala." (HABER MERKEZİ)