'6 Milyon Tek Yürek' kampanyası ikinci kez başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde ekonomik kayıp yaşayanlara yönelik yapılan “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasını ikinci kez başlattı.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, pandemi sürecinde geçtiğimiz yıl düzenlediği “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası bu yıl Ramazan ayı öncesinde yeniden başladı. Ekonomik anlamda zor günler geçirenlere destek olmak isteyenler “ankaratekyurek.com” adresi üzerinden “Su Ver”, “El Ver”, “Bilet Ver”, “İftar Ver” ve “Afiyet Ver” uygulamalarıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşabilecek.

YAVAŞ: SADECE EKMEĞİMİZİ DEĞİL ŞEHRİN UMUTLARINI DA PAYLAŞTIK

Başlatılan yeni kampanyayı sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı videolu paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, destek çağrısında bulunarak şunları belirtti:

“Sevgili ailem, geçen yıl Ramazan ayında eşsiz bir başarı hikayesinin sahibi oldunuz. Salgın dolayısıyla dara düşen kardeşlerimize, komşularımıza, hemşerilerimize yetiştiniz. Hiç kimseye 'Benim kimsem yok mu?' sorusunu sordurmadınız. Cumhuriyetin başkentini, iyiliğin de başkenti yaptınız. '6 milyon tek yürek’ olduk. Sadece ekmeğimizi değil bir şehrin ümitlerini paylaştık. Ekonomik sıkıntıların ve salgının dalgaları varsa iyiliğin de ikinci dalgası var ve biz şimdi onu başlatıyoruz. Gelin ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarına yine bereket olalım. Gelin suyumuzu, otobüs biletlerimizi yine paylaşalım. Gelin iyiliği bulaştırmak için iyilik kervanına yine omuz verelim. Biz bu Ramazan ayında yan yana oturamasak da dayanışmanın gücüyle yeniden aynı sofrada buluşacağız.”

5 AYRI UYGULAMADAN DESTEK OLUNABİLECEK

Kampanyaya destek olmak isteyenler “ankaratekyurek.com” adresi üzerinden 5 ayrı uygulamadan istediğini seçerek, ihtiyaç sahiplerine ulaşabilecek. Kampanya kapsamında destek olmak isteyenlere sunulan seçenekler şöyle:

-“Su Ver” ile ihtiyaç sahibi olup su faturası borcunu ya da kapanan sayaçlarını yeniden açma ücretini ödeyemeyen vatandaşların borçları ödenebilecek,

-“Bilet Ver” ile ihtiyaç sahiplerinin ANKARAKART’larına ya da kendi kartlarına yükleme yapılabilecek,

-“El Ver” ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara 100, 200, 500 ve 1000 TL tutarında nakit yardımında bulunulabilecek,

-“İftar Ver” ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur paketi satın alınabilecek,
-“Afiyet Ver” ile de ihtiyaç sahipleri için küçük, orta ve büyük boy gıda kolisi siparişi verilebilecek. (DUVAR)