Vitor Pereira: Futbolda bazen bir sonuç her şeyi değiştirir

Royal Antwerp maçı öncesinde açıklama yapan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, “Futbolda bazen bir sonuç her şeyi değiştirir ve özgüveniniz yerine gelir” diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - UEFA Avrupa Ligi D Grubu 4'üncü haftasında yarın Belçika ekibi Royal Antwerp'e konuk olacak Fenerbahçe'nin teknik direktörü Vitor Pereira, maçın öneminin farkında olduklarını, iyi bir futbol ve 3 puan için Belçika'ya geldiklerini söyledi.

Maçın oynanacağı Bosuil Stadyumu'nda kaleci Berke Özer ile basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Portekizli teknik adam, Royal Antwerp'in iyi bir takım olduğunu, daha önce karşılaştıkları için birbirlerini tanıdıklarını dile getirdi.

Pereira, “Önceki maçla bu maç arasındaki fark, bazı hatalarımızı düzeltmek ve yarın iyi bir futbol sergilemek olacak. Hedefimiz bu” diye konuştu.

'BİR HAFTA MAÇ KAZANIRSINIZ VE İNSANLAR SİZE FARKLI BAKAR'

Pereira, ligdeki 9'uncu haftadan sonra yapılan eleştirilerle ilgili soru üzerine, takımın seviyesini yükseltmeye odaklandığını, eleştirilerin teknik adamlar için normal olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Teknik direktörseniz bazen eleştiri alırsınız, bazen en iyi siz olursunuz. Bir hafta maç kazanırsınız ve insanlar size farklı bakar. Futbol böyle bir şey. Bu kontrol edemeyeceğiniz bir şeydir. Kontrol edebileceğimiz şeyler ise yarın sahada yapabileceklerimiz, takımıma özgüvenini yeniden nasıl verebileceğim ve daha önce oynadığımız seviyeyi yakalamak gibi şeylerdir.”

'3 PUAN ALMAMIZ YENİDEN MÜCADELENİN İÇİNDE OLACAĞIZ ANLAMINA GELECEK'

“Futbolda bazen bir sonuç her şeyi değiştirir ve özgüveniniz yerine gelir” diyen Pereira, önemli olanın özgüveni geri getirmek olduğunu vurguladı.

Pereira, “Yarın 3 puan almamız yeniden mücadelenin içinde olacağız anlamına gelecek. Bunun için de hazırız” şeklinde konuştu.

Daha önce yardımcı teknik direktör olarak UEFA Avrupa Ligi’ni kazandığını hatırlatan Pereira, bu kupayı yeniden kaldırmak istediğini ifade etti.

Pereira, “Ama Avrupa Ligi’nin kazanma sorumluluğunu omuzlarımıza yükleyemezsiniz. Biz tabii ki sıradaki maçı kazanma sorumluluğunu alıyoruz. Sorumluluğumuz her maçı 3 puan kazanmak için oynamak” dedi.

BERKE ÖZER: OYUN DİSİPLİNİ OLARAK ÇOK GÜÇLÜ BİR RAKİBE KARŞI OYNAYACAĞIZ

Fenerbahçe'nin genç kalecisi Berke Özer de takım olarak çok motive olduklarını, galibiyete ihtiyaç duyduklarını söyledi.

“İnşallah gerektiği gibi oynayıp gereken sonucu alıp buradan en iyi şekilde ayrılacağız” diyen Özer, daha önce 2 yıl oynadığı Belçika'daki takımların özelliğini, disiplinli ve sistemli olmaları şeklinde değerlendirdi.

Berke Özer, “Takım olarak yaptığımız analizlerde de, özellikle ilk maçta takımla yaptığım konuşmalarda çok kolay olmayacağını söyledim. Karşımızda dirençli, belki kalite ve yetenek olarak bizimle aynı kefeye koyamazsınız ama oyun disiplini olarak çok güçlü bir rakibe karşı oynayacağımızı söyledim. Nitekim de öyle oldu” dedi. (ANVERS/AA)