Vebitcoin'in gözaltındaki CEO'su: Aylık gelirim 1.5 milyon TL

İşlemlerini durduran kripto para işlem platformu Vebitcoin'in gözaltına alınan CEO'su İlker Baş polisteki ifadesinde aylık gelirinin 1 milyon 500 bin lira civarında olduğunu söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Muğla merkezli kripto para işlem platformu Vebitcoin'in faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasından 23 Nisan'da gözaltına alınan CEO'su İlker Baş, polisteki ifadesinde aylık gelirinin 1 milyon 500 bin lira civarında olduğunu söyledi. 

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi'nce gözaltına alınan İlker Baş'ın ifadesinde, şirketine ait site üzerinden coin alış-satışına aracılık ederek komisyon olarak tabir edilebilecek şekilde kâr sağladığını belirterek, "Site faaliyet alanı ve işleyişi bu şekilde devam ediyor. Aylık gelirimden 15 bin lirayı aile ihtiyaçlarım için, kalanının yine şirket için kullanmaktaydım. Söz konusu şirketimin haricinde başka herhangi bir gelir kaynağım bulunmamaktadır. Şirketimde 90 binin üzerinde kayıtlı kullanıcı bulunuyor. Şirketin işlem hacmi aylık ortalama 600 milyon ile 800 milyon lira arasında değişmekte olup bunun binde 2'sini komisyon olarak alıyorum. Eşimin herhangi bir geliri bulunmuyor" dediği kaydedildi. 

MASAK, Vebitcoin firması ve yöneticileri hakkında inceleme başlatıldığı ve hesaplara bloke konduğu açıklamıştı.